Портфоліо-ревю, майстер-класи, інтерв’ю другого дня Форуму Креативних Індустрій.

Найкреативніша бізнес-подія осені – IV Форум Креативних Індустрій – у самому розпалі: 20 вересня у Києві триває другий, екваторний, день заходу, який об’єднав найкращих і найвідоміших українських експертів та експерток аж 16 сегментів креативних індустрій.

Другий день присвячений сучасній культурі, мистецтву, дизайну. Проведено портфоліо-ревю, майстер-класи з цифрового мистецтва та кастинги акторів кіно та на телебачення. Цікаві особистості світу культури та шоу-бізнесу взяли участь у відкритих інтерв’ю, відкрившись перед відвідувачами у абсолютно новому амплуа.

Заступник мера Києва Марина Хонда: креатив великою мірою притаманний і держслужбовцям

Другий день Форуму відкрила панельна дискусія з багатообіцяючою назвою «Бізнес та митці: тренди та гроші». В ході дискусії учасники намагалися вияснити для слухачів і великою мірою – для самих себе, наскільки креативність внутрішньо-корпоративна впливає на імідж і вартість бренду. Наводилися цікаві приклади з досвіду компаній, представники яких брали участь в дискусії. Варто згадати театр компанії «Агромат» або просвітницькі акції компанії «Фармак». Заступниця мера Києва Марина Хонда намагалася переконати присутніх, що креатив великою мірою притаманний і держслужбовцям, хоча їх завдання скоріше – створення сприятливих умов для розвитку креативності. Марина Хонда також закликала креативну спільноту долучитися до розробки креативних рішень в галузі туризму вихідного дня, і найголовніше – в соціальній сфері, зокрема в напрямку пропаганди усиновлення.

Директорка агенції Арт-Поле Мирослава Ганюшкіна розповіла про шлях, який пройшла компанія – від супроводу івентів до розробки власних цікавих арт-проектів, як-то проекти «Альберт» та «Енеїда» за участю Юрія Андруховича.

тревел-проект Лесі Нікітюк LeMarshrutka – про звичайних українців, які роблять незвичайні речі

Учасниці дискусії «Соціально-вагомий контент. Чому він потрібен країні і чи потрібен він аудиторії?» поділились своїм баченням того, які ідеї мають просувати вітчизняні соціальні проекти.

Українська телеведуча Леся Нікітюк, яка відвідала понад 130 країн, сказала, що більше всього її можуть вразити люди, а не «моря і гори». Саме про це її авторський тревел-проект LeMarshrutka – про звичайних українців, які роблять незвичайні речі. Наприклад, глядачі зможуть дізнатись про чоловіка, який тримає реабілітаційний центр для звірів, та про розробника надлегких літаків, які скуповують іноземці. За словами Лесі, зйомки LeMarshrutka завершились три дні тому, а вже в жовтні проект вийде на «Новому каналі».

Зокрема, керівниця програм в Україні Центру сталого миру та демократичного розвитку (проект SCORE) Оксана Лемішка зауважила, що 45% українців – відсторонені, тобто не беруть участь в суспільному житті. Вони не відчувають, що насправді щось можуть змінити у своїй країні. На думку спікерки, потрібно більше розповідати історії успіху звичайних людей, яким вдалось реалізовувати ініціативи, що покращують життя інших.

Головна продюсерка серіалів та фільмів телеканалу 1+1 Олена Єрємєєва розповіла про серіал «Маршрути долі», який висвітлює історії людей, що опинились по різні боки лінії розмежування на Донбасі. Креативна продюсерка телеканалу «Україна» Оксана Туник розповіла про тревел-шоу «Родичі в турне», герої якого – українські родини – відвідують різні регіони нашої країни та виконують три завдання соціального спрямування. Переможці отримують 50 тисяч гривень, які вони мають витратити на соціальні ініціативи. За словами Оксани, проект отримав невелику середню частку перегляду, і сталось це через замалу кількість епізодів (всього їх 8) та неготовність глядача сприймати інший формат тревел-шоу (багато хто звик до «Орла і решки», де оглядають визначні місця, готелі та їжу). Однак, як зазначає Оксана, приємно вразили герої шоу: в 3 епізодах переможці розділили нагороду навпіл з іншим учасником, а в одному – навіть зовсім віддали свій приз.

в організації фестивалів регіони більш зацікавлені, ніж столиця

Учасники дискусії «Культурні заходи, що змінюють суспільство» розповіли про особливості організації фестивалів в Україні. В обговоренні взяли участь GR&CSR Director фестивалю Atlas Weekend Олександр Санченко, співзасновник 42 Event Agency Денис Блощинський, організатор фестивалю Республіка Андрій Захарко та директор громадської організації Фестивалю сучасного мистецтва Гогольфест Максим Демський. Модератором виступив експерт з розвитку проектів UCBI/Chemonics Ярополк Тимків.

За словами Максима Демського, в Україні ще немає фестивального ринку, він лише починає формуватись. Між організаторами заходів поки немає єдності, адже «поки ти чотири місяці займаєшся івентом, то взагалі випадаєш з реальності і не маєш часу на спілкування». На думку спікера, в організації фестивалів регіони більш зацікавлені, ніж столиця. А все тому, що масштабні заходи заохочують міста розбудовувати інфраструктуру. Як, наприклад, у Кам’янці-Подільському після проведення «Республіки». Андрій Захарко зазначив, що до започаткування фестивалю в місті було 18 готелів та три хостели, нині ж – їх близько 70.

Захід відбувся за підтримки національного бюро Креативна Європа та Українського культурного фонду

Другий день Форуму вийшов також цікавим і насиченим. Проте головні сюрпризи, найгостріші дискусії та найзірковіші виступи організатори Форуму – Офіційне представництво CannesLionsв Україні та Асоціація Креативних Індустрій – залишили на третій день.

Перший день Форуму Креативних Індустрій був надзвичайно насиченим, україночки з нетерпінням чекають другий день. Більш детальна інформація про всі заходи форуму є на його сайті або на фейсбук-сторінці.

Захід відбувся за підтримки національного бюро Креативна Європа, інформаційної підтримки Український культурний фонд, партнер заходу – Academy DTEK. Партнерами також виступили: Media Resources Management, KYIV MEDIA WEEK, Ассоциация Сувениров Украины, ІТ-право / IT-law и другие программы: ILTI School, advertalist, Carbon, bodo.ua, Цитрус, Prom.ua, Carlsberg Ukraine, Yakaboo.ua, Цитрус Академія, Моршинська, T company. Інфопідтримку надали: Ассоциация Корпоративных Медиа Украины, Детектор медіа, hromadske.ua, Сегодня, KISS FM UKRAINE, CASES, MediaNanny, MMR - Marketing Media Review, Fashion of Diplomacy, Say-Hi, Inspired, ukrainky.com, Гендер в деталях, НЛО TV, ReklaMaster, ШоТам?, LIGA.net.

Рубрика: 

Новини партнерів