Лекції Яніни Соколової, Ірини Данилевської та інших видатних українок на Форумі Креативних Індустрій.

У Києві стартувала найкреативніша бізнес-подія осені – IV Форум Креативних Індустрій, який об’єднав найкращих і найвідоміших українських експертів та експерток аж 16 сегментів креативних індустрій. В інноваційний центр UNIT.City і Academy DTEK, де проходить форум, прийшло понад тисячу гостей, слухачів і, звісно, редакція україночок, яка стала інформаційним партнером цього заходу. Без перебільшення, масштабного: форум триватиме три дні, щодня працюють кілька тематичних потоків – лекції, круглі столи, дискусії, майстер-класи.

Перший день, 19 вересня, можна назвати днем Inspiration – натхнення. Так називається основний майданчик, де сьогодні виступали надзвичайно цікаві спікери, більшість з яких, до слова, – жінки.

Ми маємо мрію – перетворити Україну на лідера світового креативу

Відкрив Форум своїм виступом Костянтин Кузнєцов, офіційний представник Cannes Lions в Україні, продюсер Днів Креативності та Форуму Креативних Індустрій. «Форум триває лише три дні, а Дні Креативності для організаторів – рівно 365 на рік. Ми маємо мрію – перетворити Україну на лідера світового креативу. І для цього є багато передумов. У нас багато непересічних талантів, і якщо їх поєднати загальною «великою ідеєю», Україна може посісти лідируючі позиції в світовій креативній спільноті. Саме на це працює і Форум Креативних Індустрій, і Асоціація Креативних Індустрій України, як його співорганізатор», – зазначив Костянтин Кузнєцов.

Зі сцени Inspiration спікери розповідали про важливість впровадження інноваційних та креативних підходів на всіх рівнях – від особистісного до державного.

Іноді п’ятихвилинна розмова може замінити багатогодинні лекції TEDex

Наприклад, Наталія Микольська (гостьовий дослідник Ukrainian Emerging Leaders Program, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України) під час свого виступу наголосила на важливості контактів та особистої комунікації для надбання цінних знань та досвіду. «Іноді п’ятихвилинна розмова може замінити багатогодинні лекції TEDex», - зазначила Наталія Микольська.

Президент StarLightMedia, директор Дивізіону Новини StarLight, член правління інвестиційно-консалтингової групи EastOne Олександр Богуцький присвятив свій виступ питанню, як креативна індустрія впливає на розвиток суспільства. На його думку, результати останніх виборів є наочним прикладом перемоги креативного підходу. І суспільство таких підхід сприйняло і схвалило. Висновок: не бійся мріяти і шукай шляхи здійснення мрії, навіть якщо ніхто крім тебе в неї не вірить.

Керівниця програмного відділу Українського інституту Ірина Прокоф’єва докладно розповіла про тонкощі та підвалини культурної дипломатії, як за її допомогою створювався імідж провідних країн світу, і як Україна прагне зламати свій імідж «нещасної держави» та стереотипи сприйняття, які побутують в світі. Ірина навела ряд прикладів останніх ініціатив Українського інституту в цьому напрямі.

«Я, Ніна» підтримує соціальні ініціативи і виступає за розширення мережі служб паліативної допомоги

Відома журналістка та телеведуча Яніна Соколова розповіла аудиторії про свій мультимедійний проект «Я, Ніна». За її словами, ініціатива покликана змінити ставлення суспільства до онкохворих та хворих на рак до самих себе. В рамках проекту буде видано книгу, знято повнометражний художній фільм та кліп. Як зазначила спікера, ініціатива не фінансується жодними бізнес-структурами чи громадськими організаціями, а існує лише за рахунок донейтів. Крім того, «Я, Ніна» підтримує інші соціальні ініціативи – Hair For Share, яка виготовляє перуки для дітей, що втратили волосся внаслідок хіміотерапії, Red Brunch, а також виступає за розширення мережі служб паліативної допомоги.

Керівниця департаменту по роботі з зовнішнім ринком Академії ДТЕК Тетяна Шерман поділилась цікавими цифрами щодо кількості держслужбовців в нашій країні: якщо в 1992 році їх було 70 тисяч, то в минулому році нараховувалось вже один мільйон. І от постало запитання: чи всі ці люди, які безпосередньо можуть впливати на розвиток країни, володіють потрібними навиками (управління, контроль, вирішення конфліктів тощо)? В Академії ДТЕК вирішили запустити проект «Суспільство та держава», щоб безкоштовно навчати держслужбовців необхідним компетенціями. І вже вдалось налагодити співпрацю з Національною поліцією України, Укрпоштою, Міносвіти та іншими організаціями.

необхідно більш креативно підходити до своєї праці та заохочувати суспільство захищати свою інтелектуальну власність

Співзасновниця та директорка Інституту права, технологій та інновацій (ILTI) Ольга Сімсон розповіла про інтелектуальну власність в креативній економіці. У рейтингу Глобального інноваційного індексу Україна посідає 43 місце серед 126 країн. Якщо окремо розбирати критерії оцінювання, то виявилось, що в України високий рівень креативності, але кепсько з регуляторною базою. Тож над цим ще варто працювати, зокрема й юристам необхідно більш креативно підходити до своєї праці та заохочувати суспільство захищати свою інтелектуальну власність.

Голова оргкомітету Українського тижня моди Ірина Данилевська поділилася думками щодо креативних колаборацій у моді – за такою співпрацею та взаємопроникненням індустрій, сфер наше майбутнє.

Фасилітаторка програми Creative Enterprise Ukraine від NESTA Катерина Кравчук презентувала дані із дослідження «Гендерна рівність та розширення рівних можливостей для жінок та чоловіків в культурних і креативних індустріях», яке проводилось в Україні та країнах південного Кавказу в 2018 році. Представникам обох статей, які працюють в креативній індустрії, загалом властиво занижувати ціну за свою працю. У нашому суспільстві звикли схвалювати лише тих, хто створює щось матеріальне. А як оцінити ідею? За якими критеріями? На думку Катерини, потрібно створювати професійні спільноти, які будуть встановлювати адекватні ціни на креативні продукти. І ринок згодом теж підтягнеться

Захід відбувся за підтримки національного бюро Креативна Європа та Українського культурного фонду

Перший день Форуму Креативних Індустрій був надзвичайно насиченим, україночки з нетерпінням чекають другий день. Більш детальна інформація про всі заходи форуму є на його сайті https://forum.creativity.in.ua/ або на фейсбук-сторінці.

Захід відбувся за підтримки національного бюро Креативна Європа, інформаційної підтримки Український культурний фонд, партнер заходу – Academy DTEK. Партнерами також виступили: Media Resources Management, KYIV MEDIA WEEK, Ассоциация Сувениров Украины, ІТ-право / IT-law и другие программы: ILTI School, advertalist, Carbon, bodo.ua, Цитрус, Prom.ua, Carlsberg Ukraine, Yakaboo.ua, Цитрус Академія, Моршинська, T company. Інфопідтримку надали: Ассоциация Корпоративных Медиа Украины, Детектор медіа, hromadske.ua, Сегодня, KISS FM UKRAINE, CASES, MediaNanny, MMR - Marketing Media Review, Fashion of Diplomacy, Say-Hi, Inspired, ukrainky.com, Гендер в деталях, НЛО TV, ReklaMaster, ШоТам?, LIGA.net.

Рубрика: 

Новини партнерів