Помилки в догляді за волоссям, які роблять всі жінки.
Поки, звісно, не дізнаються з нашої статті. Жартуємо:) На лаври всезнаючих просвітників не претендуємо і насправді самі дізналися від Тетяни Мельничук, члена Асоціації трихологів України, спеціаліста студії Hair Help при підтримці Центру здоровˈя волосся. Прийшли до неї з приводу своїх вічно посічених кінчиків, а вийшли зі списком помилок, які шкодять не лише кінчикам, а й волоссю загалом і не лише нашому, а й вашому, україночки. Позначте собі, які з них теж робите)

Помилка 1. Шампунь обираємо за обіцянками на етикетках «не обтяжуючий волосся», «з випрямляючим ефектом», «підсилення кольору», «додатковий обˈєм».
А потрібно обирати за типом шкіри голови – жирна, комбінована, суха. Його призначення – очистити шкіру та волосся, а от всі підсилення-живлення-випрямляння – це вже завдання масок та стайлінгів, їх вже можна обирати за потребами та станом стержня волосся.

 

Модні зараз процедури – кератинове вирівнювання, ламінування, екранування, біозавивка – шкодять волоссю

Помилка 2. Шампунь наносимо по довжині волосся.
А потрібно наносити виключно на шкіру голови, мокру, водночас масуючи кінчиками пальців. Так ми добре очистимо її від бруду, пилюки, жиру, лаку, пінки чи хто чим користується. А самому волоссю для очищення буде достатньо води з шампунем, що стікатиме при масажуванні голови. Можна злегка прогладити їх руками, але в жодному разі не мˈяти, не терти, не «прати». До речі, шампунь варто наносити двічі-тричі за одне миття – за правильного вибору це не нашкодить ані рН шкіри, ані волоссю.

Помилка 3. Розчісуємося деревˈяними гребінцями і щітками – модні зараз дуже.
А потрібно масажними щітками з хорошою амортизацією, в яких зубці легко і мˈяко рухаються. Це запорука дбайливого розчісування і розплутування. Дерево, можливо, й має позначку «еко», але воно жорстке і на мікрорівні здатне пошкоджувати кутикулу волосся і призводити до посічених кінчиків.

Помилка 4. Розчісуємося у напрямку зверху донизу.
А потрібно навпаки – від кінчиків поступово підніматися до коріння. Вузлики чи скудовчене волосся розбираємо руками, не вичісуємо різкими рухами. Якщо, звісно, хочемо вберегти кожну волосину.

Помилка 5. Зловживаємо модними салонними процедурами.
А потрібно робити лише зволожуючі і ті, що підживлюють чи відновлюють волосся. Такими точно не є кератинове вирівнювання, ламінування, екранування, біозавивка, які зараз рекламують на кожному кроці. Вони шкодять кутикулі, волосся після них стає зневодненим і сухим, наче солома.
Ще одна помилка бігти у разі якихось проблем (випадіння, ламкість, тьмяність) в салон на модні масочки. А варто звернутися до професійного трихолога – він підкаже, як вирішити проблеми з волоссям остаточно, а не на час дії тої самої масочки.

 

Фото Jean Louis David, Helen Bense

Новини партнерів