Українська альтернатива пластиковим судкам і плівці.

І дуже доречна в час, коли від екологічного забруднення, зокрема й пластиком, кліматичні зміни відчулися вже й у наших широтах – справжня зима так і не почалася. Кав’ярні замінюють одноразові пластикові соломинки на багаторазові металеві, все більше з’являється посуду з висівок чи інших альтернатив пластику, а перше українське соціальне підприємство Uf.Bee пропонує вощені обгортки для продуктів замість поліетилену і плівки.

гідна і доступна альтернатива шкідливому поліетилену і контейнерам, з якими ще й не дуже зручно носитися

Розробники Uf.Bee – справжні ентузіасти. Вони надихнулися прикладом воскових серветок, які бачили в інших країнах, де турбуються про екологію не менеше, аніж про якісне харчування, і після серйозних авторських розробок запустили власне виробництво обгорток. Пройшли всі «кола бюрократичного пекла», щоб зареєструвати і отримати необхідні офіційні дозволи на свій унікальний товар. Придумали дотепний сайт, де роз'яснюють не лише правила використання нового виду пакування, а й дають цікаві екологічні поради. Та ще й звернулися до нас – редакції україночок, аби розповісти про свою ініціативу і альтернативу.

Відверто кажучи, ми спершу здивувалися, отримавши на тестування упаковку серветок: на вигляд – звичайні, але цупкі, різного розміру, приємні на дотик, лише змащена чимось поверхня і «непаперова» гнучкість видають їхню незвичність.

Як з'ясувалося, обгортки Uf.Beeце бавовняна тканина, що просочується розчином бджолиного воску, соснової смоли та олії жожоба. Завдяки такій комбінації серветки отримують клейкі властивості. Під дією тепла рук віск розм’якшується і обгортка набирає необхідної форми, а далі віск застигає, що дозволяє обгортці зафіксуватися довкола продукту. Об'єктивно, гідна і доступна альтернатива шкідливим плівці, поліетилену і контейнерам, з якими ще й не дуже зручно носитися. Втім, це не єдина перевага.

серветки мають антибактеріальні властивості і миються, як звичайнісінька тарілка

По-перше, обгортки Uf.Bee зберігають їжу живою – продукти в них не впрівають, не пліснявіють і навіть матимуть подовжений строк зберігання завдяки антибактеріальним властивостям воску, смоли й олії.
Загортати можна будь-які холодні продукти: горіхи, овочі, фрукти, випічку, сандвічі, сир, сипкі продукти. Гаряче не покладеш – від температури віск просто розтане. Так само серветки не призначені для м'яса й риби: після цих продуктів обгортку треба термічно обробити, а це також зруйнує восковий шар.

По-друге, вощені серветки – зручні у використанні: поклали продукт на серветку чи накрили нею посудину, затиснули краї обгортки, фіксуючи форму – все, можна зберігати навіть півяблука або ховати в сумку перекус, не переймаючись, що протече. За рахунок того, що серветка легко приймає потрібну форму, з неї можна скласти мішечок для горішків, конвертик для зелені тощо – хоч орігамі)
І взагалі, просто порівняйте вигляд перекусу в пластиковій плівці й в обгортці Uf.Bee – остання естетичніша, модніша, і в нашій редакції одразу викликала захоплене «Вау, а що це таке?»

По-третє, серветки миються, як звичайнісінька тарілка – під проточною холодною водою, гаряча, знову ж таки, пошкодить віск. Сильно забруднену можна змити з краплиною мийного засобу, але не спиртовмістного. Вона швидко сохне – наші за півгодини на сушарці для посуду, головне, подалі від джерел тепла.
Розробники з Uf.Bee заради експерименту пробували свої серветки прати в пральці – нічого страшного від цього не сталося, але структура тканини все ж швидше шкодиться. Тому ми в редакції не ризикували – обмежились полосканням під краном.

свої обгортки Uf.Bee виготовляє з воску українських бджолярів

По-четверте, серветки – багаторазові, і при правильному догляді можуть прослужити до року. Хіба вже почне чорніти воскова поверхня – значить, зносилася і бавовняна основа почала псуватися. Або ж перестане тримати форму – після довгого використання клейкість серветки може відрізнятися від початкової. Але і з цим часто можна впоратися: пропрасувавши серветку між двома листками пергаменту.

І, насамкінець, зношеній серветці можна дати друге життя. Наприклад, порізати її на смужки і віддати мамі: підв’язувати квіти, гілочки або додати в компост – на відміну від пластику, вощені обгортки Uf.Bee розкладаються впродовж 6-9 місяців. А ще, скрутивши у джгути, їх можна додати у багаття, коли поїдете до мами на дачу на барбекю чи шашлики.

Ще одна річ, яка нас завжди «підкупляє», – свої обгортки Uf.Bee виготовляє з воску українських бджолярів – і з екоміркувань, і задля підтримки місцевих ресурсів. Відповідно, і ми маємо підтримати. Головне, не захопіться грою в загортання (не жарт: процес справді захоплює, як в дитинстві пеленання пупсиків) і перед першим використанням не забудьте серветку добре пом'яти – щоб віск «ожив» від тепла рук і якнайкраще дбав про ваші смаколики:)

Новини партнерів