Розпочався ювілейний Одеський міжнародний кінофестиваль.
Без перебільшення, найзнаковіша подія і для українського кіно, і для розвитку нашої кіноіндустрії. Цьогоріч він десятий за рахунком і триватиме від сьогодні 12 липня до 20 липня і має бути насиченим не лише кінематографічними, а й святковими заходами. Судячи з його попередньої програми, яку отримали україночки, гостям та учасникам ОМКФ буде дуже… важко:) – важко обрати з-поміж десятка запланованих щодня показів, прем’єр, прес-конференцій, зустрічей, майстер-класів, вечірок.

Цього року до національної конкурсної програми увійшли 5 повнометражних та 10 короткометражних стрічок

Власне, ключова подія Одеського міжнародного кінофестивалю – це Національний конкурс, де за головну нагороду замагаються саме українські фільми. Цього року до конкурсної програми увійшли 5 повнометражних та 10 короткометражних стрічок. Повнометражні: «U311 Черкаси» Тимура Ященка, «Тато – мамин брат» Вадима Ількова, «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча, «Панорама» Юрія Шилова, «Східняк» Андрія Іванюка.

Оцінювати роботи українських кінематографістів буде журі Національної конкурсної програми, до складу якого увійшли: нью-йоркський кореспондент Cahiers du Cin?ma та член відбіркового комітету Міжнародного кінофестивалю у Локарно Ніколас Елліот (США), режисерка і сценаристка Йоанна Кос-Краузе (Польща), кінорежисерка, акторка, письменниця, художниця Манія Акбарі (Іран) та продюсерка, кінокритикиня Іванна Дядюра (Україна).

Ще одна вагома частина програми ОМКФ – «Фестиваль Фестивалів»: покази найгучніших світових кінохітів – володарів нагород міжнародних фестивалів. Цього року в Одесі покажуть «Біль та славу» Педро Альмодовара, «Паразитів» Пон Джун Хо, «Дилду» Кантєміра Балаґова, «Королівство» Родріґо Сороґоєна. Представити свої фільми особисто завітають на ОМКФ режисер стрічки «Рей та Ліз» Річард Біллінґем та режисер фільму "Синоніми"” Надав Лапід.

Окрема насолода для кіногурманів на ОМКФ – це фільми відкриття і закриття фестивалю

Третя ключова програма Одеського кінофестивалю – «Гала-прем’єри»: покази фільмів-учасників основних конкурсних програм Берлінського, Венеційського та Каннського кінофестивалів. Українських глядачів чекають покази фільму-відкриття 72-го Каннського кінофестивалю «Мертві не помирають» Джима Джармуша, «Оленячої шкіри» Кантена Дюпйо, «Маленької червоної сукні» Пітера Стрікленда, «Роботи без авторства» Флоріана Генкеля фон Доннерсмарка, «Вас не було на місці» Кена Лоуча, «Золотої рукавички» Фатіха Акіна, а також документальної стрічки «Вайнштейн».

Окрема насолода для кіногурманів на ОМКФ – це фільми відкриття і закриття фестивалю. 10-у церемонію відкриє французька стрічка «Прекрасна епоха» з Фанні Ардан, Даніелем Отеєм і Ґійомом Кане, а фільмом закриття ОМКФ стане один з хітів 69-го Берлінале «Бог існує, її ім’я – Петрунія».

Окрім того, кінофестиваль підготував надзвичайний сюрприз: кіноперформанс «Кабінет доктора Каліґарі» Роберта Віне у супроводі культового британського панк-кабаре The Tiger Lillies. Також заплановані унікальні майстер-класи та творчі зустрічі. Зокрема, відбудеться зустріч зі спікерами Ванкуверської кіношколи, які розкажуть про перепродакшн для серіалів та розробку персонажів “Чорнобиля”.

Тож, поринаємо у світ кіно! Детальна програма фестивалю є на сайті ОМКФ.

ФОТО надані прес-службою Одеського міжнародного кінофестивалю (repor.to).

Рубрика: 

Новини партнерів

?