Як з кількох речей скласти купу стильних комбінацій і завжди мати що вдягнути.
Завдання актуальне для нас, паняночок, завжди, а з настанням нового сезону тим паче. Весна прийшла, і якщо вже оновлювати гардероб, то так, щоб відчиняючи шафу, мати якомога більше… ні, не просто суконь, светрів, штанів, а поєднуваних між собою. Їх називають «капсульними», тобто це певний набір (5-7 речей), які підходять одне одному за кольором і стилем і з яких можна скласти багато різних комплектів. Як саме скласти? Наш консультант – стиліст, власниця імідж-студії New Style Ольга Леоні навчила.

Передусім, потрібно визначити, в якому саме стилі потрібні «капсули». Намалюйте коло і розділіть його на сектори – сфери вашого життя відповідно до об’єму, який вони насправді займають. Ну от ми, журналісти, більшу частину тижня проводимо на зустрічах, меншу частину на заходах і у відрядженнях. Відповідно, нам потрібно три «капсули»: у діловому (найбільшу), у коктейльному і повсякденно-спортивноу стилях (для поїздок). Якщо ви мама в декреті і більшу частину часу проводите з малюком, варто продумати дві «капсули»: для прогулянок і для дому, щоб не в одних тих самих джинсах, хоч і з різними футболками. Зрозуміло, що для зими – одна «капсула», для літа – інша, хоча декотрі речі можуть бути універсальними і придатними для всіх сезонів, як ті самі джинси. 

Далі формуємо «капсулу». В основі кожної, скоріш за все, будуть одна чи дві-три базові речі. Наприклад, спідниця прямого крою, чорні брюки, сукня – от до них треба додати інші речі так, щоб все між собою легко комбінувалося. Як на ілюстраціях, скомпонованих Ольгою Леоні для наочності. Майте на увазі, підказала вона, капсула матиме більше варіантів, якщо верхів (топи, сорочки, светри) буде вдвічі більше, ніж низів (спідниць, брюк, джинсів).

верхів (топів, сорочків, светрів) у капсулі має бути вдвічі більше, ніж низів (спідниць, брюк, джинсів)

Ще важливий момент: кількість речей у капсулі залежить від того, наскільки значну частину займає та чи інша сфера у вашому житті. Закономірно: у ділової жінки має бути більше офісних "капсул" – щоб кожна у певній гамі кольорів (одна, наприклад, чевроно-біло-синя, інша зелено-коричнево-пісочна) та з різними фасонами (сукня+брюки і доповнювальний одяг або спідниця+джинси і доповнювальний одяг). Загалом, в одній капсулі може бути від п’яти речей. А от кількість комплектів – значно більшою завдяки поєднанням між собою.

Ольга Леоні радить не пошкодувати часу, відкрити шафу і скласти собі такі "капсули" – на тиждень чи навіть на весь сезон. Так часто роблять стилісти для професійних зйомок, буквально розподіляючи на вішаках набори речей або «луки», як модно казати. Зібрала собі в неділю таку капсулу і щоранку маєш чистий спокій: у понеділок одягаєш спідницю з кофтинкою, у вівторок – брюки з блузою, у середу ту кофтинку з брюками, в четвер – спідницю і жакет, а у п’ятницю – кофтинку і джинси. І так на одну проблему в жіночому житті стане менше:)

Новини партнерів