Відбувся фінал масштабного всеукраїнського освітнього проекту “Відкривай Україну”

Всеукраїнський проект «Відкривай Україну» – програма, спрямована на успішну інтеграцію підлітків у суспільство через надання їм можливостей для втілення власних ідей та проектів.

26 команд підлітків на чолі з вчителями-менторами із різних містечок України представляли свої проекти у київському Палаці Спорту та змагалися за головний приз – навчальну поїздку закордон. На старті проекту “Відчиняй Україну” взяли участь понад 3000 шкіл з усіх куточків нашої країни. Підлітки протягом року розробляли та втілювали свої проекти у життя.

проблеми підлітків: непорозуміння з батьками, негативний вплив «розмитих» кумирів, підвищена агресія, схильність до шкідливих звичок і тощо

Цього року перемогла команда “МІХ” з Новоград-Волинського з проектом «Театр життя». Ось, що кажуть самі діти: «Ми зрозуміли, що маємо багато проблем в суспільстві, як нашого міста, так і в країні, в цілому. Найближчі нам проблеми – це проблеми підлітків, а саме: непорозуміння з батьками, негативний вплив «розмитих» кумирів, підвищена агресія, схильність до шкідливих звичок і тощо. Переглянувши усі культурні місця у нашому місті, ми дійшли до висновку, що не маємо локації для творчого-, соціального- та саморозвитку молоді. Ось і захотіли знайти якесь вирішення цієї проблеми. Було багато ідей, але ми зупинились на одній – «Театр Життя». Це для нас сучасна інтерпретація соціального театру, в якому будуть задіяні, безпосередньо, підлітки та діти. Вони самі будуть створювати сценарії для вистав, самі виступати і завдяки цьому, ми вважаємо, не будуть створювати подібні проблеми у своєму житті. Бо, як свідчить статистика психологів, людина запам’ятовує на 90% більше коли проживає ситуацію на собі. Довго працюючи над сценарієм та над показом свого творіння, вони неодноразово переживають ту чи іншу ситуацію з усіх боків, усвідомлюючи усі негативні наслідки необдуманих дій. Люди, які будуть приходити на покази цих вистав, також зможуть побачити проблеми, про які зазвичай мовчать».

Учасники цього проекту отримали нові вміння, обмінялися досвідом, навчилися проводити час з користю

Срібло отримали “SchoolVaners” із міста Вараш, які створили та реалізували проект “Зв’язок поколінь”. Метою проекту - є організація змістовного дозвілля людей старшого віку. Проблемою була недостатність комунікацій між людьми різних вікових категорій. «Провівши тематичні вечори (рукоділля, допомога старшим людям з використання гаджетів, музичний вечір, настільні ігри), ми стали на крок ближче до вирішення проблеми, але щоб досягти кінцевого результату, нам потрібно робити ці активності на постійній основі. Учасники цього проекту отримали нові вміння, обмінялися досвідом, навчилися проводити час з користю та просто розважили свою буденність» - розповідають представники команди.

учасники та гості заходу мали можливість послухати концерт від українських артистів

А бронза дісталася команді “ЕкоАрт” із Малої Білозерки, з проектом NEW ROADS-NEW LIFE, що з англійської перекладається як «Нові дороги - нове життя». У зв’язку з тим, що в селі взагалі немає тротуарного покриття, команда знайшла альтернативне рішення цієї проблеми. «Ми будемо створювати екологічно чисту плитку з перероблених пластика. Цим ми вирішуємо відразу кілька завдань: жахливе екологічне становище і стан доріг. Чим пластикова плитка крутіше кам'яної? По-перше, наш продукт екологічний. Також пластикова плитка має естетичний привабливий вигляд, під час створення якої можна проявити креативність і додати світловідбивачі покриття, зробити в будь-якому кольорі, формі, в термопласт автомат буде вставляється трафарет, який під пресом зробить особливу іменну плитку, яка буде особлива для замовника. Ця плитка має високу якість, підвищену зносостійкість, термін експлуатації перевищує 50 лет».

Також учасники та гості заходу мали можливість послухати концерт від українських артистів. Illaria, NESPROSTA, ILCHY, ХАС, Лeв Шуров, Balaklava Blues та інші музиканти заспівали пісні на вірші українських поетів, які входять до шкільної програми.

Рубрика: 

Новини партнерів