6 простих правил чистоти від гуру прибирання Марі Кондо.
Чули ж про цю японку? Вона – найдорожчий коуч з прибирання, авторка кількох книжок, сайту konmari.com і одного з найпопулярніших ютуб-каналів. Марі Кондо пропагує не просто механічне прибирання, а цілу філософію перетворення житлового простору на комфортну затишну оселю, де кожна річ має своє призначення і значення. Взагалі, вважає Марі, речі, які ми впускаємо до домівок, – живі, вони впливають на наше життя. І прибирання – це, передусім, діалог з речами. Хіба ми вступаємо у діалог, коли не знаємо, що сказати? Так і з прибиранням. Спершу треба прислухатися до себе і зрозуміти, чого саме хочемо від місця, в якому живемо. А після цього... ні, не хапатися за ганчірки, а розслабитися і спокійно оцінити кожен куток вашого власного всесвіту. І вже потім – до наведення ладу.

Перше, що треба зробити, – позбутися зайвих речей. Беремо в руки і прислухаємось до себе: користуємося річчю часто і з радістю – залишаємо, не користуємося і збайдужіли до неї – позбуваємося її. Найкраще – віддати нужденним.

Друге: розставляємо все по місцях. Хаос, стверджує Марі Кондо, – це коли у речей нема свого місця, і вони мандрують з кімнати в кімнату. Гуру прибирання радить складати і зберігати речі за однією категорією: вся косметика – разом на туалетному столику, всі документи – разом в одній шухляді, всі чашки разом на одній полиці. Для зручності можна розкласти все (ну, майже все) купками на підлозі – так легше зрозуміти обсяги і визначити, де і як потім все розмістити.

 

Такий підхід, вважає Марі, – запорука не лише фізичної чистоти, але й ясності розуму і внутрішньої гармонії

Третє. Наведіть порядок у шафах і на полицях. Марі Кондо не визнає систем зберігання: каже, що вони лише провокують безлад. Замість цього вона пропонує розвішувати речі у шафі від темного до світлого і легкого (так їх легше вибирати). Одяг, який не треба розвішувати, згорнути у трубочки і поставити вертикально у шухляди, а шухляди не наповнювати більше, ніж на 90%, щоб усе було на виду. Речі сезонні або ті, що краще не згортати в трубочку, можна компактно складати у техніці оригамі. Як? На ютуб-каналі Марі купа варіантів і майстер-класів – подивіться просто з цікавості.

Четверте. Речі, які ви любите, зробіть родзинкою інтер'єру. Для цього Марі Кондо пропонує не викидати улюблені дрібнички, які гріють душу, не ховати їх у шухлядах, а виставити напоказ. Як? Ідей безліч. Наприклад, статуетки, гарний посуд, підсвічники розмістити на полицях, листівки, фотографії оформити в "експозицію" на стіні, таці чи у кошику. Знову ж таки: дивіться ютуб-канал Марі – там багато лайфхаків.

П’яте. Не встигаєте прибрати все за раз? І не потрібно. Прибирання – це не покута, а задоволення від організації власного простору життя. Сьогодні займіться ванною, завтра – спальнею, післязавтра – кухнею. Кілька днів серед куп нерозібраних речей і невпорядкованих полиць – це ще не кінець світу.

Шосте. Щоб щодня підтримувати порядок, Марі Кондо радить дотримуватися простого правила: завжди класти речі на місце. Такий підхід, вважає Марі, – запорука не лише фізичної чистоти, але й ясності розуму і внутрішньої гармонії. І ми з нею згодні. А ви?:)

Новини партнерів

?