Як дівчата організували виїзний сервіс краси. 
І не просто організували, а за півтора роки зробили його впізнаваним і затребуваним. Бо кожна з нас знає, як це: коли не встигаєш на манікюр, у перукарні запис на місяць вперед, а тобі треба саме сьогодні. Засновниці знали це по собі і запропонували незвичний і перший в Україні сервіс – «мобільний салон краси», майстри якого приїдуть куди і коли треба: додому, в офіс, навіть в універ. Сервіс працює просто: на сайті чи за телефоном обираєш послугу (манікюр, педикюр, зачіска, макіяж, фарбування вій і брів), призначаєш зручний день-час-місце і зустрічаєш там майстра. «Не витрачаючи час на дорогу, очікування, не підлаштовуючись під майстра чи графік звичайного салону і не витрачаючи гроші на таксі», – уточнює Майя Богданова, керівник сервісу і водночас його обличчя. Вона ж і розповіла про новий жіночий бізнес.

 

Hungry, напевно це наше загальне сприйняття сервісу, який зараз є в Україні, точніше його брак

Чому Hungry? Нам подобається енергія цього слова. Воно динамічне, як і ми: ми постійно в русі, активні, яскраві, ми розвиваємось та закохані у свою справу. З англійської hungry перекладається як «голодний». А якщо перекласти це поняття на нас, то це спрага до доступного сервісу тоді і там, де він нам потрібний. Як кажуть знавці з брендингу, коли слову надаєш невластиве йому значення, воно й починає асоціюватися саме з ним, з брендом, командою, послугою і звучить яскравіше. І Hungry, напевно, це наше загальне сприйняття сервісу, який зараз є в Україні, точніше його брак.

Ми пройшли повний шлях: від розробки ідеї, формування команди і підбору меблів, хотіли у всьому розбиратися і розуміти, як повинно бути і що є правильним. Моніторили ринок, вивчали досвід відомих салонів, звертали увагу на найдрібніші нюанси. Ми самі дуже вимогливі дівчата, з певним смаком у сервісі, я ще й з професійним досвідом в люксовій сфері краси, тому одразу поставили дуже високі вимоги до якості всього. Особисто пройшли різні навчальні програми в б'юті-сегменті, в менеджменті, і навіть вивчали стерилізацію інструментів.

Спочатку ми планували надавати послуги лише на виїзді, але виявилося, що виходити на ринок послуг краси і не мати свого осередку складно. Тому вирішили відкрити й салон – нашу візитівку. Часто клієнти спершу заходять у наш салон, знайомляться, а потім вже замовляють послуги на виїзд.

 

немає різниці, хто приїде від Hungry, – клієнт отримає послугу однаково бездоганної якості

Коли ми розробляли ідею, зустрічалися з досвідченими людьми з цієї сфери. Вони категорично нас відмовляли, казали, що наша ідея не спрацює, що краще займатися класичним салонним бізнесом, запровадити косметологічні, ін'єкційні процедури, найприбутковіші на разі і з високою маржинальністю, тобто фінансово вигідні. Після того ми зрозуміли, як класно, що прийшли з іншого бізнесу, у нас інше бачення процесів, ми здатні створити абсолютно новий вид послуг з іншою філософією.

Перепробували все й інформуємо про себе, використовуючи різні інструменти: контент-план, СММ-стретегії, які міняли, діджитал-рекламу в повному обсязі, інтернет-маркетинг. Великий потік людей на наш сайт приходить, звичайно, з соціальних мереж. І замовлення, в основному, йдуть звідти, адже на своїх сторінках ми розповідаємо про наш сервіс і його переваги, показуємо, що і як робимо, а візуалізація робіт дуже допомагає в просуванні послуг. Все ж, вважаю, що ми досі ще себе шукаємо і розвиваємося в плані реклами, адже теж в процесі навчаємося усім цим сучасним технологіям просування.

Найскладніше – це підбір персоналу, бо ринок розпещений. На одному з б'юті-конгресів для директорів салонів нам всі поголовно скаржилися, що ними командують майстри. Тому ми прописали чіткі протоколи кожної послуги (аж до мови спеціаліста і вимог стерилізації інструменту), за якими кожен новий співробітник проходить навчання. Всі майстри працюють однаково, немає прив'язки до його імені і немає різниці, хто приїде від Hungry, – клієнт отримає послугу однаково бездоганної якості.
Майстрів шукали в головних б'юті-школах. Скажімо, за послуги макіяжу в нас відповідають дівчата, які працювали з зірками в ТБ-проектах і на великих зйомках. Завдяки своїм зв'язкам вони зібрали круту команду. Манікюром у нас керує дівчина, яка пройшла всі можливі навчання в цьому напрямку і знає його досконало.

 

Ми хочемо, щоб наші клієнти відпочивали, дивилися телевізор і не ламали голову над складним прайсом

Меню (так ми називаємо перелік послуг) у нас просте і зрозуміле. Скажімо, манікюр: у прейскурант цієї, по суті, простої процедури у багатьох салонах включають подекуди навіть зняття лаку з одного нігтя. Ми хочемо, щоб наші клієнти відпочивали, дивилися телевізор і не ламали голову над складним прайсом. Ми не беремо гроші за зняття, апаратний манікюр, 2-3 нігтя – це все зайве.
Меню makeup і зачісок взагалі можна назвати нашим творчим поривом. Ми вивчали модні видання, тенденції, інстаграм, цікавилися найпоширенішими замовленнями в салонах і створили максимально «носибельні», зручні і при цьому стильні сучасні укладки, зачіски.

У нас завжди дуже хороші клієнти, і ми розуіємо, що наш сервіс їм справді потрібен. Наприклад, перед Новим роком виїжджали до молодої мами: одночасно робили манікюр, педикюр, фарбували брови і вії. Вона в процесі навіть змогла погодувати дитинку. Якось нашу послугу мелірування замовила в готельний номер італійка. Вона була приємно здивована, що ми передбачили всі можливі деталі і що взагалі в Україні є такий сервіс.
Серед наших кліентів не тільки жінки, звичайно, а й чоловіки – здебільшого, це бізнесмени, управлінці, зірки, у яких немає часу на візити до салону, а статус зобов’язує виглядати доглянуто.
Неприємного досвіду ми не маємо, наші клієнти – поважні люди, але ми все ж таки, продумуємо наш сервіс в деталях и турбуємося про безпеку майстрів, тому плануємо підключити охорону чи «тривожну кнопку», щоб попереджати ризики.

 

Ми формуємо новий ринок в Україні, а Hungry – це його перший представник

До першого клієнта я їздила особисто: мені було вкрай важливо побачити вперше дію нашого сервісу. То була дівчина-випускниця, яка отримала третю вищу освіту, уявляєте? Ми її фарбували просто у вузі, на парті, робили їй зачіску.

Мені довелося всьому вчитися, в якийсь момент взагалі здалося, що я нічого не знаю. Освоювала всі нюанси салонного бізнесу, навіть розбиралася в приточно-витяжних системах і одного разу захищала в головного інженера компанії ТММ план каналізації, організовувала «куток споживача», розбиралася з видами пожежної сигналізації, вимогами до стерилізаційних кімнат. Напевно, з Hungry я стала дорослішою. Чесно, не пам'ятаю, коли востаннє була у відпустці чи спортзалі. На четвертий день після операції довелося вийти на роботу, бо тут кипіло будівництво, дошкуляли прораби. Всі ці закупівлі, кошториси, електрика – розбиралася з нуля і в цьому теж. Тепер можу надавати консультації або будувати нову локацію на Лівому березі, що ми плануємо робити з часом.

У сфері послуг краси багато всього створюється штучно заради більшого заробітку. Я була шокована, коли чула очікуваня майстрів щодо зарплатні – називалися суми, вищі ніж у топових фахівців великих компаній. По-моєму, вся ця мода на певні послуги, різні тренди надумані, щоб підвищити їхню вартість.

У моїй косметичці завжди є пензлик і тіні, тональний засіб, одна-дві помади, з яких мені важко вибрати одну, консилер, рум'яна, туш. А макіяж зазвичай роблю вранці в таксі.

Ми формуємо новий ринок в Україні, а Hungry – це його перший представник, який змусить понервувати і переглянути підхід до сервісу всіх учасників існуючого ринку. Для нас важливо створити і ми створюємо відповідні умови для того, щоб в Hungry вважали за честь працювати талановиті візажисти, стилісти, перукарі, спеціалісти нігтьового сервісу. Мрію, щоб команда Hungry стала особливою кастою найкращих фахівців. Ще хочу виховувати в клієнтах інше сприйняття професій у сфері послуг (не майстер манікюру, а фахівець нігтьового сервісу), а також обізнаність в якісних послугах, сервісі і, головне, знати про стерильність інструментів і якою вона має бути, адже здоров’я найважливіше. Hungry – це спільнота, яка розвиватиме тренди, тенденції і навіть створюватиме власні.

 

Рубрика: 

Новини партнерів

?