Чотири знакові фільми ОМКФ, які треба подивитися.
Не беремося порахувати точну кількість стрічок, які були продемонстровані на Одеському міжнародному кінофестивалі, який щойно завершився: напевно, понад сотню. Це і українські фільми Національного конкурсу – повнометражні і короткометражні, і закордонні переможці чи номінанти міжнародних фестивалів, документальні, авторські, прем’єрні у програмі спеціальних показів тощо. Кожен фільм, який ми побачили у програмі ОМКФ, вартий перегляду і визнання. З них ми обрали п’ять, які привернули нашу далеко непрофесійну увагу своїм змістом і позицією.

Фльм Сергія Лозниці «Процес», показаний на ОМКФ у рамках програми «Спеціальні покази»
Події розгортаються у 1930 році. В колонній залі Будинку Союзів група високопосадовців з-поміж економістів та інженерів, яких притягнуто до суду за підозрою в підготовці державного перевороту, спрямованого на руйнування радянської влади, відновлення капіталізму та розвал СРСР. Усі звинувачення сфабриковані, підсудні змушені зізнаватися в злочинах, яких вони не вчиняли, проте суд, який згодом стане ключовою фігурою сталінських показових процесів, виносить смертні вироки. «Мені цікаво було розвинути те, що починалося як політична дискусія, а потім перетворилося на дуже серйозний процес. Саме дивовижне те, що вони, автори, використовували все чого досягнув театр, для того щоб досягти своїх практичних цілей. Ця епоха досі лежить в архівах, епоха документального пропагандиського кіно», – поділився режисер, який особисто представляв стрічку на фестивалі.

Фільм «Бог існує, її ім’я – Петрунія», який став фільмом-закриттям ОМКФ
Феміністична трагікомедія македонської режисерки Теони Стругар-Мітевської стала одним з фаворитів 69-го Берлінале, де брала участь в основному конкурсі.
Сюжет заснованого на реальних подіях фільму розгортається у місті Штип Північної Македонії. Кожного січня за давньою місцевою традицією місцевий священник виходить на міст і кидає звідти у воду хрест. За можливість знайти його борються десятки, а то й сотні мешканців. Але виключно чоловіки. Одного разу за хрестом у воду кинулася безробітна дівчина Петрунія. І вона його спіймала…

 

Фільм «Номери» політв’язня Кремля Олега Сенцова, окрема презентація якого відбулася під час ОМКФ у день народження режисера
Під час прес-конференції співрежисер фільму Ахтем Сеітаблаєв, продюсерка фільму Анна Паленчук, кастинг-директорка фільму Анастасія Чорна та генпродюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич представили трейлер та розповіли про створення фільму. “Коли я прочитав цю п’єсу, вона мені сподобалась, мені здалося, що я знаю про що вона написана, знаю на чому робити акцент. Ця п’єса нагадала мені саме той жанр драматургії, яким я дуже захоплювався під час навчання в театральному виші, так званий “театр парадоксу”, – поділився Ахтем Сеітаблаєв.
Нагадаємо, Олега Сенцова у серпні 2015 року незаконно засудили до 20 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму.

Фільм «Додому», який отримав Гран-прі ОМКФ
Міжнародна прем'єра стрічки відбулася в конкурсній програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. «Додому» також претендував на здобуття премії «Золота камера» за найкращий дебютний фільм. На ОМКФ відбувся його прем’єрний показ в Україні, який зустріли 10-хвилинною овацією.
Стрічку особисто представили режисер Наріман Алієв, актори Ахтем Сеітаблаєв та Ремзі Білялов, продюсер Володимир Яценко та творча група. За сюжетом, у кримського татарина Мустафи помирає його первісток. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями.
«Додому» виходить в український прокат 7 листопада.

Редакція ukrainky.com вдячна Одеському міжнародному кінофестивалю за цікаві заходи і можливість їх відвідати. Вже в очікуванні наступного фестивалю, який відбудеться 10-18 липня 2020 року.

ФОТО надані прес-службою Одеського міжнародного кінофестивалю (repor.to).

Рубрика: 

Новини партнерів

?