Три важливі моменти, на які треба зважати при його виборі. 
Улюбленого, до речі, багатьма україночками – нами теж. І не тому, що здорове харчування – один із найпопулярніших трендів сьогодні і, куди не глянь, все збагачено омега-кислотами, вітаміном D чи насінням чіа. А тому що йогурти – справді смачний, швидкий і корисний сніданок чи перекус. Втім, як виявилося, не завжди – про це довідалися з однієї хорошої ініціативи «Мікробія» – онлайн-платформи про різні наукові дослідження у сфері здоров"я. Започаткувала ініціативу, до речі, читачка україночок – кандидат біологічних наук Олена Лівінська. Вона й розповіла про те, що не всі, як казали колись у рекламі, йогурти однаково корисні. На жаль, ми часто спокушаємося саме на рекламу і новинки (ті ж йогурти з насінням чіа) і не звертаємо увагу на більш важливі компоненти.

в одній склянці йогурту з наповнювачем міститься до 40 г цукру

По-перше, треба уважно подивитися на термін придатності. Чим він свіжіший, тим більше живих і корисних молочнокислих бактерій у ньому є. Йогурт має зберігатися в належних умовах у низькотемпературного режиму. Це може бути або спеціальний прилавок із охолодженням, або холодильна камера. На це варто звертати особливу увагу в поїздках і особливо влітку. І не носити його в сумці півдня: в декого з нас якось рвонув йогурт і залив весь рюкзак)

По-друге, пересвідчитися, що йогурт містить живі молочнокислі бактерії. Цей пункт актуальний лише на випадок поїздки до інших країн, адже у всіх українських йогуртах оті маціпусінькі мікроби мають бути і не менш, як 10 мільйонів в одному мілілітрі продукту. Якщо раптом цього ніде не вказано, можна зорієнтуватися на термін придатності – продукт, що містить живі бактерії, матиме термін зберігання не більше 2-4 тижнів.

По-третє, найважливіше і найсолодше – дивимося на вміст цукру. Ми всі (ну гаразд, більша частина:) ще ті ласунки, і нам хочеться не білий нудний йогурт, а з ягодами чи фруктами, злаками, льоном чи з насінням чіа. Майже всі йогурти з фруктовими наповнювачами містять просто шалену кількість цукру, що зовсім не вписується ні в наші плани на здорове харчування, ні в намір завжди влазити в вузькі джинси. Експерти рядять вживати не більше 25 г цукру в день, кількість, більша за 50 г, – це вже пряма дорога до карієсу, зайвої ваги, серцевих захворювань і діабету. А в одній склянці йогурту з наповнювачем міститься до 40 г цукру! І, до слова, оті всі загущувачі (пектин, гуарова камедь, крохмаль чи желатин), яких ми іноді боїмося, насправді зовсім не страшні. Вони є природніми речовинами і містяться в йогуртах в надто малій кількості, щоб впливати на його калорійність. Чого не скажеш про цукор.

Просто майте на увазі, україночки:)

Новини партнерів

?