Унікальний польський маршрут для велоподорожі. Напевне, єдиний такий у Європі. 
Цей найновіший комплексний туристичний продукт з'явився чотири роки тому, вже не лише обкатаний, а й дуже популярний серед поляків, німців, чехів, французів, угорців і, потроху, українців. Адже він розпочинається поруч з нашим західним кордоном, спокушає порівняно дешевими готелями і харчуванням, які пропонує східна Польща, а також численними атракціями, історичними та природними цікавинками, які розташовані вздовж веломаршруту.

 

Маршрут Green Velo пролягає через 20 польських природних парків і вздовж найбільш знаних річок

Траса GREEN VELO пролягає через 5 воєводств східної Польщі. Вся вона, протяжністю 2070 кілометрів, означена характерними помаранчевими дорожніми знаками і облаштована таким чином, щоб мандрівники на колесах відчували під час подорожі цілковитий комфорт. GREEN VELO має понад 200 місць з обслуговування велосипедистів. Кожні 5-10 кілометрів такі пункти облаштовані у вигляді паркінгу і місць для перепочинку, кожні 15-30 кілометрів мають туалети і розташовані поруч із закладами харчування, продуктовими крамницями, магазинами з інвентарем для велосипедів і ремонтним сервісом, а також пунктами туристичної інформації. А кожні 50 кілометрів велосипедного маршруту місця обслуговування велосипедистів знаходяться при місцях для нічлігів (кемпінги, пансіонати, апартаменти, хостели, готелі).
Green Velo – це насамперед ідеальний маршрут для тих, хто цінує спокій, природу, її незіпсуті цивілізацією куточки, – зазначила заступник директора Департаменту промоції й економічної співпраці уряду маршалковського Підкарпатського воєводства, через яке пролягає маршрут Green Velo, Марія Міхур-Жємба. 
Маршрут Green Velo пролягає через 5 польських Національних парків, через 15 ландшафтних парків, вздовж (або поперек) найбільш знаних і найбільших польських річок, зокрема, й Вісли. Починається в Свєнтокшиському воєводстві, далі простягається до Підкарпатського, проходить через добре знаний жителями Західної України Жешув, майже сягає Бещад, потім прямує на північ, аж до мальовничих Мазурських озер, а завершується на Віслянській затоці біля Балтійського моря.

 

у Підкарпатському воєводстві на маршруті Green Velo можна проїхатися незвичайними мостами

Дорогою турист бачить усе, що є найкрасивішим у цій частині Польщі. Наприклад, незвичайний геологічний резерват у Кельцах, одну з найкрасивіших резиденцій польських шляхтичів – палац у Ланцуті. У частині маршруту, що пролягає Підкарпаттям (він є найближчим до українського кордону), варто неодмінно відвідати незвичайний Арборетум у Болестрашицях, ботанічний сад, із субтропічними і тропічними рослинами. Так само у Підкарпатському воєводстві на маршруті Green Velo можна проїхатися незвичайними мостами, наче з фільму про Індіану Джонс. Висячі мости на сталевих линвах, дуже вузькі, на яких розминутися можуть тільки два велосипеди, легко колихаються на вітрі і скриплять, додаючи незабутнього адреналіну велосипедистам.
Наступним воєводством, через яке пролягає маршрут Green Velo , є Люблінське. Тут можна відвідати відому стайню арабських коней у Янові Любельському, де під час аукціонів коней оцінюють за «космічними цінами», а серед покупців є і арабські шейхи, і члени гурту Rolling Stones. Також на маршруті у Люблінському воєводстві можна побачити незвичні Шуми над Таневом. Танев – це невелика, спокійна річка, природні пороги якої наповнюються шумною вируючою водою, звідси назва Шуми над Таневом. Водночас Люблінське воєводство – це також культурна спадщина польського православ’я. Тут, уздовж маршруту Green Velo, розташувався чудовий монастир під опікою Святого Онуфрія в Яблечній. Золоті, недавно відновлені куполи переливаються сонцем, що відбивається від дзеркальної гладі річки Буг, майже на кордоні з Білоруссю. З польського боку річки можна навіть поплисти на каяках. І зробити знімок на згадку – біля польського прикордонного стовпа.

 

Green Velo – це маршрут багатьох культур і чотирьох релігій

Вздовж маршруту Green Velo розташовані пам’ятки католицькі, православні, греко-католицькі і мусульманські. Що важливо – люди, які сповідують ці релігії, проживають на цих землях впродовж багатьох віків, взаємозбагачуючись культурними цінностями один одного. Пам’ятки православної і мусульманської культури зосереджені в наступному з 5 воєводств на маршруті – у Підляському воєводстві. Воно відоме своїми зубрами, які охороняються у Біловезькому національному парку, а також мусульманськими мечетями і унікальним Музеєм ікон у Супраслі, який охоче відвідують поляки і гості з-за кордону. Столицею регіону є місто Білосток з 300-тисячним населенням, який останнім часом став відомий в Польщі як столиця сучасного танцю. Місто також багате чудовими пам’ятками, зокрема, такими, як палац Браницьких, чи сучасні атракції на кшталт Опери Підляської, в якій відбуваються найбільш касові світові вистави.
З Підляського воєводства велосипедисти доїжджають маршрутом Green Velo до Вармінсько-Мазурського воєводства – відомого Краю Тисячі Озер, популярних оздоровниць. Звідси вже недалеко до польського моря, а точніше – Віслянської затоки. Пляжі тут чисті, піщані, дикі, вода прозора.
Щиро запрошуємо українських шанувальників велосипедних екскурсій провести незабутню відпустку на велосипедному маршруті Green Velo. Тут ви зустрінете справжню гостинність, красиві пам’ятки, добре розвинену інфраструктуру для велосипедистів – і все за доступною ціною. І що найважливіше – маршрут пролягає поблизу україно-польського кордону. Тобто до нього – рукою подати!

Ще більш детально про Green Velo можна дізнатися на сайті Польської туристичної організації і мерщій планувати маршрут на всі травневі вихідні:)

Фото надані polscha.travel

Рубрика: 

Новини партнерів