У режимі 3D віднині можна ознайомитися з унікальною архітектурою і навіть зазирнути за лаштунки. 
Усе це стало можливим завдяки розробкам Google Україна за підтримки Міністерства культури. Вони оцифрували майже кожен куточок театрів – поки п’ятьох: Національний академічний театр опери та балету України імені Тараса Шевченка, Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької, Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської, Одеський національний академічний театр опери та балету і Київський національний академічний театр оперети. Віртуально помандрувати можна на спеціально створеному сайті “Оперні театри України”.

 

Загалом «гуглівці» відзняли для сайту понад 300 панорам в найцікавіших місцях будівель театрів, а також відео у форматі 360 градусів. Для зручності розробили спеціальний інтерфейс з картами театрів, на якій можна вибрати певну точку в будівлі театру і відразу ж переміститися туди. Можна навіть «сісти» у перших рядах глядацької зали чи подивитися на неї зі сцени, мов оперна прима. Хочете – зі смартфона чи комп'ютера, хочете з Google Map у режимі Street View.

 

Запуск 3D-турів приурочили до ювілею – 150-річчя Національної опери. Там же й презентували – особисто генеральний директор Google Україна Дмитро Шоломко і  міністр культури України Євген Нищук. «Цей проект створений у рамках кампанії “Автентична Україна”, що уже вміщає віртуалізацію дерев’яних церков ЮНЕСКО та музеїв під відкритим небом. І я переконаний – це лише початок нашої великої спільної роботи, а попереду ще безліч проектів, що відкриватимуть світу величне культурне надбання нашого народу”, – зазначив він. А ми пішли «мандрувати».

Рубрика: 

Новини партнерів

?