Вийшла нова книга Асоціації корпоративних медіа України.
Ця книжкова новинка буде цікава не лише україночкам, чия робота пов’язана з маркетингом, просуванням, PR, комунікаціями, творчістю, а й усім, хто прагне рости і розвиватися у своїй справі чи професії. Ця ідея закладена навіть у назві книги – «Енергія креативу. Банк ідей для бізнес-комунікацій». Про неї україночки поговорили з авторкою книги, президенткою АКМУ Оксаною Тодоровою.

80% книги присвячено конкретним прикладам – креативним рішенням в сфері корпоративних медіа

Оксано, це сьома книга Асоціації. Які завдання ви, як автор, вкладаєте в даний проект?
Ключова мета книги – підбиття підсумків роботи Асоціації корпоративних медіа України, сублімація найцікавіших ідей і опрацьованого досвіду практиків – членів Асоціації в форматі бізнес-книги. Ми присвячуємо видання 15-річчю роботи Асоціації.

Кажуть: «Як ви яхту назвете...» Чому обрали цю назву для книги?
Назва прийшла одразу – «Енергія креативу. Банк ідей для бізнес-комунікацій». І вона повністю відображає зміст. Найцінніше, що є в нашому світі – це енергія. Гроші, час, технології, досвід, люди – все це ресурси, які можуть реалізувати цілі компанії, але креатив здатний багаторазово посилити ефективність кожної складової. Причому на всіх рівнях. Коли ми усвідомлюємо хто ми, в чому сенс нашої діяльності, яка наша місія, яка мета, стратегія і тактика, хто наші клієнти, які у нас цінності, яких співробітників хочемо бачити в своїй команді, які дії ми повинні здійснювати в щоденному режимі тощо. Чим більш гнучке мислення і чим частіше ми виходимо за межі «коробки стереотипів», тим більш життєздатним, корисним і живим буде результат.
А про важливість процесу обміну ідеями прекрасно сказав Бернард Шоу: «Якщо у вас є яблуко і у мене є яблуко, і ми обмінюємося цими яблуками, то у вас і у мене залишається по одному яблуку. А якщо у вас є ідея і у мене є ідея, і ми обмінюємося ними, то у кожного з нас буде по дві ідеї».

Так і є, краще і не скажеш! Про що книга і яка її структура?
Книга на 10% складається з теорії. Це базові концепції, система координат в сфері креативу. Ще 10% я приділила дослідженню. Відомі експерти поділилися особистими методиками пошуку ідей і персональними джерелами енергії. І 80% книги присвячено конкретним прикладам – креативним рішенням в сфері корпоративних медіа.

Якими були критерії відбору прикладів, про які ви розповіли в книзі?
Ключовий критерій – це «запам'яталося, врізалося в пам'ять». Приклади, представлені в книзі, в основному конкурсні проекти рейтингу «Краще корпоративне медіа України». За 15 років проведення конкурсу члени журі оцінили понад 1000 проектів, і про найбільш незвичайні з них, на мою суб'єктивну думку, я й розповіла в книзі.

У всіх ваших книгах є окремий практичний блок, в який ви запрошуєте практиків. Чи зберегли ви цю традицію в книзі «Енергія креативу»?
Так, в книзі є великий розділ, в якому власники бізнесів, генеральні менеджери, HR- і PR-директори поділилися власним досвідом. Ми постаралися охопити не тільки приклади креативних проектів, а й розповіли про цінності, соціальну відповідальність, філософію бізнесів. Адже це фундамент, який направляє вектор креативу і визначає акценти в маркетингу кожної конкретної компанії.

Які компанії представили свої кейси в практичному розділі?
Це міжнародні та вітчизняні компанії: adidas, Credit Agricole Bank, iPay.ua, Корпорація «Біосфера», Radisson Blu Hotel, «Фармак», Winner Group Ukraine, «ПЛАСКЕ», DIALLA, PrintStore Group, SABONA, NextPage , Bacówka Radawa & SPA, Lantmännen Axa. Нам вдалося зробити максимальне охоплення за галузями і масштабами діяльності.
Аналізуючи представлені кейси, можна з упевненістю сказати, що найефективнішими є креативні комунікації, наповнені цінностями компанії. Коли цілі бізнесу і філософія бренду виходять за межі простого заробляння грошей.

Наведіть кілька прикладів.
Наприклад, команда компанії DIALLA вже 27 років щорічно проводить благодійний «Пробіг під каштанами». Директор компанії Ірина Кузнєцова також є офіційним представником міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions і проводить в Україні «Форум креативних індустрій». Ця діяльність спрямована на розширення меж мислення, інтеграцію наших креаторів у світове співтовариство, вивчення глобальних трендів, усвідомлення смислових векторів в комунікаціях найвідоміших світових брендів. І застосування всього цього в щоденній практиці тут, в Україні.

Це надихаюче видання для персональної та корпоративної бібліотеки, корисний подарунок для бізнес-партнерів

А які креативні рішення ви ще можете навести як приклад?
В кейсі кожної компанії є «золоті крупинки креативу», які можна адаптувати в своїй компанії. Наприклад, Анжела Черкасова, HR-менеджер adidas, розповіла про формати комунікації всередині компанії: кава-чати, хаддли, спільні спортивні тренування. Олександр Шевченко, PR-директор Корпорації «Біосфера», розкрив суть проектів плогінг, Hyperloop for Business і креативну ідею корпоративного календаря. Вікторія Торяник, керівник відділу комунікацій Credit Agricole Bank проаналізувала комплексну маркетингову програму, присвячену 25-річчю банку. Олена Зубарєва, PR-директор «Фармак» розповіла про «Екошколу», «корпоративне волонтерство» і внутрішнє корпоративне видання «Фармак life». Джеспер Бо Хенріксен, генеральний менеджер готелю Radisson Blu в авторському кейсі приділив увагу унікальною філософії бренду «Yes, I can», а також ключовим цінностям: гуманність і любов, турбота про людину.

Євген Веліканов, СЕО iPay.ua поділився секретами креативного тонусу, інтелектуального розвитку та підвищення енергії. Ірина Проніна, HR & Legal Director at Lantmännen AXA, і Євгена Лепеха, PR & HR Manager at Lantmännen AXA, поділилися креативними складовими корпоративної культури компанії Lantmännen AXA, в основі якої філософія щастя співробітників.

Інеса Платонова, заступник голови наглядової ради АТ «ПЛАСКЕ» розповіла про системні і довгострокові проекти: підтримку Одеського театру опери і балету в статусі генерального партнера; співпрацю з Всесвітнім клубом одеситів і підтримку видання соціально-культурних проектів – одеського альманаху «Дерибасівська-Рішельєвська», одеського календаря «Історія однієї вулиці»; а також багаторічну і плідну співпрацю з Літературним музеєм і мега-креативний туристичний проект «Сад скульптур».

Тетяна Павловська, директор з розвитку PrintStore Group розповіла про традиції компанії, підходи в корпоративному навчанні. Ірина Головань, маркетинг директор Bacówka Radawa & SPA поділилася креативними кейсами польського сімейного готелю. Анастасія Войткевич, керівник відділу корпоративних комунікацій "Віннер Груп Україна" розповіла про корпоративні медіа компанії і КСВ-проекти. Сергій Казиміров і Ростислав Ассане-Гордєєв, співзасновники фабрики паперової упаковка SABONA, розглянули найцікавіші приклади зі своєї практики і нову роль креативної упаковки в маркетингу продукту і послуги.

До речі, про упаковку. Книга оформлена в незвичайну коробку зі зручними ручками. Це вже стиль проектів Асоціації. Розкажіть докладніше про їхню виробничу складову.
Дякую за комплімент. Так, це подарункова упаковка, яку для нас ексклюзивно розробили і втілили в життя в компанія SABONA. Наша нова книга – це бізнес-сувенір luxury рівня. Тому ми дотримуємося ключового принципу: форма і зміст повинні бути на найвищому рівні. Наша книга – це повноколірне видання в твердій палітурці.

Ми реалізували друк на високотехнологічному обладнанні друкарні PrintStore Group, це давній друг і партнер Асоціації корпоративних медіа України. Завдяки компетенції команди прінтсторівців електронна версія книги втілилася в класний інтелектуальний бізнес-сувенір, який можна потримати в руках і відчути кожну сторіночку на дотик. До інших чинників успіху проекту можна віднести: корисний контент, естетичність, максимум практичної користі. Це надихаюче видання для персональної та корпоративної бібліотеки, корисний подарунок для бізнес-партнерів.

Коли відбудеться офіційна презентація? Вже відома дата?
Так, перша презентація нової книги відбудеться 28 жовтня 2019 року на бізнес-форумі «Інновації в комунікаціях. Тренди 2020» в готелі Radisson Blu Hotel, Kyiv. А поки ви можете зробити попереднє замовлення новинки за ціною 350 грн. Після презентації книга буде коштувати 450 грн. Форма для попереднього замовлення є за посиланням

Оксано, впевнені, ваша книга буде дуже затребувана серед читачів.
Дякую вам.

Редакція "україночок" рекомендує цю книгу! 

Рубрика: 

Новини партнерів