Або де хочуть навчатися українці. Соціологи опитали і не дуже втішили… 
Точніше, опитав Київський міжнародний інститут соціології за підтримки проекту «Дослідницька ініціатива з демократичних реформ в Україні». І опитав аж 2040 людей з 110 наших міст і сіл. Це ми до того, що наведеним цифрам можна довіряти.

Отож, стосовно місця навчання. 35% обрало би ВНЗ за кордоном, 31% - у своїй області, отакої! Лише 15% воліли би їхати за знаннями до столиці. Ще 3% шукають ВНЗ у іншій області, а 16% не визначилися. Як на нас, то це велика цифра.

 

Найпопулярнішими країнами для навчання серед українців виявилися Польща (22%), Великобританія (18%), США/Канада (18%) і Німеччина (17%). Напевне тому, що саме там пропонують урядові стипендії для навчання за кордоном, зокрема, й для українців. Ще 7% припадає на Північну Європу і 2% на країни СНД.

Навчанню за кордоном респонденти надали перевагу з двох головних причин. Перша: можливість тимчасового чи постійного працевлаштування (26%). Друга: краща, ніж в Україні, якість освіти (25%). Далі з деяким відривом йдуть перспектива еміграції (14%), відсутність корупції під час вступу і навчання (13%) та можливість побачити світ (12%). Причини зрозумілі, але так хочеться, аби нарешті до України їздили навчатися, а не навпаки з...

Рубрика: 

Новини партнерів