Класна освітня програма для дівчат у науці.
STEM так і розшифровується: S – science, T – technology, Е – engineering, М – mathematics, а сама ініціатива спрямована на те, щоб молоді україночки віком від 14 до 24 років мали можливість спілкуватися з успішними в науці жінками, обирати свою спеціалізацію і створити власний науковий міні-проект. Ініціатива унікальна і, звісно, ми радо до неї долучилися. Засновником програми є Центр «Розвиток КСВ» і, зокрема, його керівниця Марина Саприкіна, а підтримку забезпечила компанія SAP.

Цьогорічний STEM вже третій за рахунком. Кожна програма проходить у кілька етапів. Спершу учасниці (а ними можуть стати всі старшокласниці чи студентки з будь-якого регіону України, які цікавляться будь-яким напрямком науки) реєструються на сайті STEM і надсилають відео «Чому я обираю STEM». 20 менторок – науковиць, віце-президенток, очільниць провідних українських та іноземних компаній – обирають з усіх зареєстрованих дівчат 20 "студенток" програми STEM. Фактично, беруть над ними шефство і протягом чотирьох місяців діляться досвідом, направляють та допомагають реалізувати науковий проект. Заключний етап програми – конференції «Від мрії до мрії» від менторок і «Від дівчат для дівчат» від дівчат-учасниць, які відбудуться вже у квітні наступного року.

 

можливо, хтось відкриє у собі потенціал програміста, біоінженера чи архітектора і почне свій шлях до успіху

«Наша мета, – каже координаторка STEM Каріна Семенко, – продемонструвати школярам та студентам, що наука і технології це цікаво, а розвиватися в STEM-напрямах можуть не тільки хлопці». За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% науковців у світі – жінки. І хоча все більше дівчат мають змогу навчатися у школах та вищих навчальних закладах, відсоток тих, які потім підуть в науку або залишаться у інженерно-технічних професіях, досі залишається невисоким. А завдяки створенню таких проектів все більше дівчат здобувають впевненість у своїх силах, отримують підтримку та заряд мотивації від тих жінок, які вже досягли успіху в STEM-напрямах. І хто знає, можливо, вже сьогодні хтось відкриє у собі потенціал програміста, біоінженера чи архітектора і почне свій цікавий шлях до успіху.

Наші любі читачки – мами старшокласниць, студентки чи аспірантки, майте на увазі, що є така програма: стежте за перебігом цьогорічної програми тут і плануйте участь у програмі наступного року:)

Рубрика: 

Новини партнерів