Не обійми, а термобілизну. І зараз, і взимку вона зігріє краще, якщо правильно вибрати і правильно носити.

Тільки не кажіть, що ви теж думали, що термобілизна – це для гірськолижників, любителів пробіжок, мешканців Аляски, ну і ще продавчинь сємок та панчох на вулицях міста? Ні! Термобілизна, на щастя, створюється і для звичайних людей. Є навіть моделі, які не сором вдягнути на побачення. І це, до речі, найважливіше при її виборі – розуміти, для чого саме вона вам потрібна.

Для активного відпочинку – зимові канікули в горах чи довгі прогулянки – купуйте синтетичну термобілизну. Вам не здалося – саме синтетичну: на її бірці має бути написане щось на кшталт «поліамід», «поліпропілен», «еластин»... Такі тканини добре відводять зайву вологу, коли спітнієте. Тобто ваше тіло і одяг залишатимуться сухими, і термобаланс не порушуватиметься. А от для тих, хто збирається у холоднечу стояти чи сидіти, сенс такої білизни зводиться нанівець – воно майже не зігріє.

 

Для спокійного проведення часу. Ну, наприклад, збираєтесь медитувати на березі вкритого кригою Синевира, сходити з чоловіком на зимові шашлики чи рибалку чи просто ваше кредо «поспішай повільно», шукайте термобілизну з натуральних матеріалів: бавовна, бамбук, вовна. З потовиділенням вона не впорається, проте довго зберігатиме тепло тіла. Але ніколи не вдягайте таку білизну для занять спортом – спітнієте, залишитесь у мокрому і змерзнете, як цуцик.

Для середньої активності. Умовно кажучи, трошки пройшлися по вулиці, забігли на каву, зайшли на базар, потім у маркет. Різний темп, різні температури. Тоді потрібна гібридна термобілизна. Зазвичай вона має 2-3 шари: внутрішній – синтетичний (поліпропілен, термолайт, поліамід), зовнішній – натуральний (вовна, меринос і т.п.) Вона і вологу відводитиме, і тепло зберігатиме. Це універсальний варіант, який не підходить хіба що для довгих пробіжок, бо видасться занадто теплим, і внутрішній шар не впорається з відведенням вологи, а зовнішній промокне.

 

Температурний режим
Виробники білизни зазвичай зазначають, для якого діапазону температур призначений їхній виріб.
Від +5 до -15 С. За середньої фізичної активності вам вистачить тонкого базового шару. Наприклад, якщо збираєтесь комбінувати громадський транспорт, бутіки і короткі прогулянки вулицями.
Від -15 до -25 С. Вибирайте щільнішу і товстішу білизну. Натуральну чи гібридну, залежить від того, чим збираєтеся зайнятися.
Від -25 С і нижче. А куди це ви зібралися? Ну, добре. Є білизна і для таких температур: багатошарова і щільна, з шерсті мериноса.

 

Як носити
Мало вибрати правильну термобілизну, треба ще її правильно носити.
По-перше, вдягайте її на голе тіло. Добре-добре, бюстгальтер та трусики дозволяються. Але вони мають бути – увага! – з синтетики, а не бавовни. Інакше ходитимете в мокрому, бо ж, пам’ятаєте, вовна легко всмоктує вологу і погано сохне, а під шаром термотканини «парниковий ефект» вам забезпечено.
По-друге, білизна має щільно прилягати до тіла. Висітиме, як на вішаку, не отримаєте жодного ефекту.
По-третє, використовуйте «принцип капустини». Щоправда, ця порада потрібна лише у дійсно холодну погоду. Отож: на тіло надягаємо термобілизну, зверху флісову куртку чи вовняний светр, і, нарешті, верхній одяг. До речі, лижники та сноубордисти одягаються саме так.
Тільки не питайте, а як же одягати зверху спіднички, блузочки і чоботи на підборах:) Самі ще не знаємо:)

Новини партнерів