23 серпня на телеканалі “1+1” відбудеться телевізійна прем’єра повнометражного документального фільму “Борщ. Секретний інгредієнт”.

Цей кулінарний тревел-проєкт створений у 2020 році найбільшим кіновиробником України FILM.UA Group за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Відомий шеф-кухар та кулінарний експерт Євген Клопотенко вирушив у захоплюючу подорож всією країною з метою віднайти секретні інгредієнти головної страви українців. Львів, Одеса, Івано-Франківськ, Ужгород, Київщина, Прикарпаття, Житомирщина, Полтавщина, носії кримськотатарської культури в Києві, ресторатори, “Українська Венеція” Вилкове, військовий полігон біля Бердянська і навіть їдальня Чорнобильської АЕС - така широка географія кулінарно-дослідницької мандрівки Євгена. Кожне відвідане місце, за задумом авторів проєкту, мало поєднувати цікавий рецепт борщу з цікавими та типовими для місцевості інгредієнтами, красиву локацію та головне - харизматичних героїв.

це було повноцінне етнографічне дослідження

“Я проїхав пів країни, скуштував безліч найрізноманітніших борщів, спілкувався з багатьма людьми від заходу до сходу та від півночі до півдня. Для мене це було повноцінне етнографічне дослідження, бо крім кулінарної складової, я пізнавав й інші культурні аспекти життя українців. Яких висновків я дійшов? В таких місцях ти розумієш, що справжнє життя, та справжні носії української кухні - це не ті люди, які ходять до ресторанів та модних київських закладів. Це люди, які живуть в абсолютно різних та водночас простих умовах, інколи навіть у тих місцях, де немає доріг та інтернету. І саме вони їдять їжу, яка має для них вдвічі більше значення ніж для нас, через те, що дістається вона їм нелегкою працею. Проте, саме це і є справжня національна їжа", - ділиться враженнями кулінарний експерт Євген Клопотенко.

 

ідея фільму – показати величезний діапазон справжніх українських борщів

Ідея проєкту належить креативній продюсерці FILM.UA Group Наталці Якимович. “Все почалося через дискусію в соціальній мережі, коли я написала, що люблю борщ без м’яса. І тут понеслося! Включилися не лише кулінарні експерти та домогосподарки, але й незнайомі мені чоловіки, мовляв, борщ без м’яса – то не борщ! Хоча насправді ще сто років тому борщ на м’ясі могли собі дозволити лише на пишні свята або дуже заможні люди. Я заглибилась у питання та з подивом відкрила для себе, що на Чернігівщині до борщу додають кабачки, в Карпатських горах та на Полтавщині - білі гриби, в родині Івана Франка – баклажани, а Тарас Шевченко згадував з ностальгією про борщ на карасях. Так і виникла ідея фільму – показати величезний діапазон справжніх українських борщів, від різних людей з різними історіями, поглядами, і довести, що сила наша в єдності та повазі один до одного!

У 2019 році ідея зародилась, восени того ж року були розпочаті зйомки, а вже навесні цього - завершені. Вся командна працювала натхненно, дружно та весело. Сподіваюсь, це відчутно у фільмі”, - зазначає продюсер.

борщ - це частина ДНК кожного українця, і це свого роду теж символ єдності нашого народу

"Попри те, що всі варять різні борщі з різними секретними інгредієнтами, не зважаючи на усі наші територіальні, зовнішні чи ментальні відмінності, усіх нас, українців, об’єднують такі цінності, як любов, пристрасть, сім'я, дружба, піклування про ближніх, прагнення свободи”, - додає Євген Клопотенко.

Влітку 2020-го року на телеканалі “1+1” транслювався проєкт “Борщ. Секретний інгредієнт” у вигляді 16-ти серійного фільму. На основі серіалу автори та творча команда змонтували повнометражний документальний фільм, ексклюзивна прем’єра якого відбудеться вже 23 серпня - в День Державного Прапора України. Початок показу о 9:25.

“Для нас, творців цього проєкту, дата прем’єри повного метру “Борщу” є досить символічною”, - розповідає продюсерка проекту Наталка Якимович. “Адже прапор - це символ державотворення, прагнення свободи та єдності. А борщ - це частина ДНК кожного українця, і це свого роду теж символ єдності нашого народу. Тому велика подяка керівництву каналу за змогу вийти з “Борщем” саме в такий важливий день.

Варто зазначити, що на жовтень 2020-го року заплановано лімітований кінотеатральний прокат повнометражної документальної стрічки “Борщ. Секретний інгредієнт” в мережі кінотеатрів “Планета Кіно”. Переглянути розширену версію фільму на великих екранах можна буде в усіх кінотеатрах мережі, а саме в Києві, Харкові, Львові, Одесі, Дніпрі та Сумах.

Рубрика: 

Новини партнерів

?