Google Україна запустив унікальний віртуальний проект про наші традиції та айдентику.
Точніше, сайт, де зібрана майже вся інформація про культурну та історичну спадщину України. Це унікальний проект – фактично, готова енциклопедія українознавства, яку навіть презентували у тематичному місці – Національному музеї літератури України, а презентацію відвідав міністр культури Євген Нищук і все керівництво Google Україна.

На сайті є авторські тексти-описи, аудіо та відеоматеріали, ілюстрації, 3D-зображення і віртуальні тури українською та англійською мовами

Сайт «Автентична Україна» складається з двох частин: “Матеріальна культурна спадщина”, представлена віртуальними турами, та “Нематеріальна культурна спадщина”, що містить п’ять розділів.

Розділ “Усні традиції й форми вираження” присвячений колисковим пісням, казкам і легендам, загадкам, колядкам, щедрівкам та багатьом іншим проявам фольклору та мови. Цей розділ охоплює історію виникнення фольклору. Тут можна дізнатися, чому народна творчість вважається "усною", а також ознайомитись з найбільш яскравими прикладами українського народного епосу.

У розділі “Виконавське мистецтво” можна знайти інформацію про українські співи, танці, народну драму та ігри.

Третій розділ присвячений звичаям, обрядам і святкуванням.

У розділі “Знання та практики, що стосуються природи і всесвіту” описуються традиції, звичаї, обряди й практики, які складали господарсько-побутову культуру українського народу та уособлювали знання про навколишній світ.

Розділ “Традиційні ремесла” розповідає про українські ремесла і промисли, зокрема тут мова йде про гончарство, розпис, ткацтво, вишивку, різьблення, лозоплетіння, ковальство, виготовлення іграшок і писанкарство.

На сайті передбачена можливість додавати і розширювати інформаційне наповнення; тут можна знайти авторські тексти-описи, аудіо та відеоматеріали, ілюстрації, 3D-зображення і віртуальні тури. Інформація доступна українською та англійською мовами.

Платформа є яскравим і зручним інструментом освітньої діяльності в школах і державних установах

Важливою частиною проекту “Автентична Україна” є освітня складова: у кінці кожного розділу є інтерактивні тести, які можуть бути використані педагогами під час навчального процесу, що робить платформу яскравим і зручним інструментом освітньої діяльності в школах і державних установах.

На сайті “Автентична Україна” можна також ознайомитися з раніше представленими віртуальними турами унікальними дерев'яними церквами Карпатського регіону України зі світової спадщини ЮНЕСКО, оперними театрами України і музеями просто неба.

Фото Google Україна

Рубрика: 

Новини партнерів