У галереї «Митець» пройшла виставка пейзажів Сергія Олексюка «Спогад про Санторіні»

Український художник представив 12 пейзажів одного з найкрасивіших курортів світу – біло-синього грецького міста Санторіні, яке так люблять туристи за якнайширшу панораму Егейського моря, сині віконниці, бані церков і дахи, 8-місячний курортний сезон і неймовірні фотографії, однаково прекрасні у полудневу спеку, на світанку і при заході сонця. Цю художню красу, відтворену Сергієм Олексюком, на власні очі в галереї «Митець» (вул. Велика Васильківська, 12) побачила наша авторка Адріана Васильченко: «Ламані лінії сліпучо білих будинків сусідять із загуслими синім кольором моря і неба. Безліч варіантів ландшафту, і жодного повтору».

я шукав складні відтінки, незвичні ракурси, химерні тіні, щоб картина відрізнялася від фото

Десять років Сергій Олексюк жив на цьому острові-курорті, зробив тисячі фотографій, полював за формами і тінями, знайшов неочевидні ракурси і намалював сотні полотен. З 2000 до 2004 року він був «вільним художником», просто на вулиці у 40-градусну спеку малював олією й аквареллю пейзажі, портрети, інколи інтер’єри, які численні туристи виокремлювали серед безлічі кітчевих картинок made in China і перефотошоплених листівок.

Потім Сергій працював із місцевою галереєю, куди заходили ті, хто шукав унікальні мистецькі твори – більш витончені і медитативні, ніж вуличний крам. В цей період він працював вечорами у майстерні – писав не з натури, не на пленері, а за своїми ж фотографіями.

«Природа острова така досконала, сонце – таке яскраве, а архітектура – живописна й ідеально вписана в ландшафт, що мені хотілося «пригасити» ці яскраві кольори, тому я й шукав складні відтінки, незвичні ракурси, химерні тіні, щоб картина відрізнялася від фото, яке може зробити кожен, і в той же час повертала в той настрій, атмосферу, в ті обриси і світло. Я більше ніде не бачив таких вологих хмар низько над головою, які ніби плавають поміж людей. А який там захід сонця! Особливо як подме вітер і здійме червоний вологий пісок, ти ніби опиняєшся в фотошопі, а світ навколо – як у червоній чи помаранчевій млі», - каже художник. До речі, його виставку представляє s.com.ua: art management & gallery

На фото: Сергій Олексюк і Іван Марчук, (фотограф Андрій Мусієнко)

Твори Олексюка зберігаються у приватних збірках в Україні, в Європі, США, Канаді і Австралії

Сергій Олексюк народився у 1961 році в Коломиї. Навчався у Вижницькому училищі прикладного мистецтва за спеціальністю «художня обробка дерева». У 1993 закінчив Київський художній інститут (зараз - Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури України) театрально-декораційне відділення факультету живопису.

Працює у техніці олійного, акрилового та акварельного живопису, виконує роботи олівцем, вугіллям, сангіною та іншими матеріалами. Захоплюється фотографією, брав участь у міжнародних фотовиставках. Твори Сергія Олексюка зберігаються у приватних збірках в Україні, країнах Європи, США, Канаді і Австралії.

Рубрика: 

Новини партнерів