Так, щоб не підстрибувати з ліжка, як ужалена, і не ковтати каву на ходу, спізнюючись на роботу. 
Нещодавно у фейсбуці навіть гуляла карикатурка: будильник нормальної людини – лише з одним часом підйому і будильник «сплячих красунь» – 7.30, потім 7.35, потім 7.40 і так до 8.00 ранку. А декому навіть о восьмій важко виповзти з ліжка, а потім за п’ять хвилин «однією рукою вдягаюсь, другою фарбуюсь, каву не встигаю, ключі забула, де моя перепустка, зноооовууууу нічого не встигаю».

Виправдання типу «організм перелаштовується на зимовий режим», «мозок таким чином протестує проти виходу на ненависну роботу», «тіло втомлене і взагалі авітаміноз» не приймаються. Прокидатися треба, робота улюблена, авітаміноз «лікується» чоловічими цілунками, лимонами і малиною. Тобто нездорових причин немає, але проблема є. Як її вирішити? Спитали у тренерів з кросфіту (це такі тренування зі здорового способу життя) і в Інституті сну.

Перше. Потрібно виробити режим і лягати спати в один і той же час. Так, схоже на муштру в дитинстві, так чули сто разів, але це доведено наукою і нагадують в Інституті сну: найкраще йти до ліжка о 22.00, бо саме між 22.00-00.00 сон найбільш корисний. Якщо режиму нема або ж до дому хтось добирається не раніше півночі, то треба щодня себе «перевиховувати»: вкладатися хоча б хвилин на 10-20 раніше ніж вчора, аж поки очі самі почнуть закриватися під «Вечірню казку» – як у дитинстві:) Й не забути б провітрити кімнату: шанси заснути, не рахуючи слоненят до ранку, збільшаться.

Друге. Сказати «ні» журналам, фейсбуку, серіалу у ліжку. Спальня для того, щоб спати. Спокійно і затишно, без зайвих відволікань.

Третє. Сказати «ні» ситій вечері з алкоголем і кофеїном. Так-так, картопельку з салатиком їсти мінімум за дві години до сну. А перед сном прийняти теплу ванну або тепленький душ, прогрітися, розслабити під теплою водою м'язи й очистити думки. Сон буде спокійнішим і глибшим.
Сомнолог, президент Асоціації медицини сну Юрій Погорецький нагадав, що оте наше «не можу прокинутися» насправді не від лінощів, а від неякісного сну – неглибокого, до якого призводить і важка їжа на ніч, і сидіння над ноутбуком в піжамі у ліжку.

Читайте також: Я не можу заспокоїтися. Що робити?

Четверте. Вимкнути у будильнику отой режим Snooze – відкладання сигналу. І взагалі прокидатися треба після першого ж дзвінка – хоча б раз змусити себе не заснути далі, а відкрити очі і подивитися у вікно, для організму це вже як команда «не спати!». Потім повільно потягнутися, порухати кистями рук, ніг, шиєю – ніби розбудити своє тіло.

П'яте. Створити собі якісь ритуали. Наприклад, поставити на тумбочці біля ліжка склянку води з вечора і, прокинувшись, поступово її випити. Чи увімкнути неголосну музику, продумати свій день під теплою ковдрою. І взагалі сприймати прокидання не як муку, а як особисту «п'ятихвилинку», коли ніхто не чіпає і можна побути наодинці з собою.

І шосте, головне: щодня казати «Доброго ранку» – саме собі. Те, що ти прокидаєшся жива-здорова, вже привід прокидатися із задоволенням. Найкращий привід. Бо у когось його нема.