Розповідаємо, хто він і як стати його реальним помічником – подарувати свято діткам із прифронтових міст, сиротам чи переселенцям.
Адже Миколай саме так і зробив би, бо вважається опікуном усіх діток, які потребують допомоги.

Взагалі, він, на відміну від Санта Клауса чи Діда Мороза, не казковий персонаж, а реальна людина, життя якої дослідили вчені. Навіть знають, який він мав вигляд: зріст близько 170 сантиметрів, карі очі, темне волосся, смаглява шкіра. А ще вчені стверджують, що він, імовірно, був вегетаріанцем.

Народився Миколай на території сучасної Туреччини, у християнській родині. Робота його батьків була пов'язана з морем. Миколай рано осиротів, отримавши чималий спадок і маєток. Проте всі свої пожитки він роздав тим, кому вони були потрібніші, а сам пішов мандрувати.

 

 

Як святкують день святого Миколая у світі?
Поширеною традицією є заздалегідь писати лист Миколаю. Дітлахи просять про подарунки і загадують бажання, а батьки мають змогу підглянути й допомогти їх здійснити.

Ще одна популярна традиція – чіпляти панчохи біля комина, щоб Миколай клав туди подарунки. Проте вона більш поширена в Західній Європі, ніж в Україні. У нас подарунки кладуть не у панчохи, а під подушку. Зазвичай це цукерки, книжки, іграшки, інколи одяг. Колись ще випікали та клали під подушку медові пряники у формі “Миколайчиків”.

Існує кілька версій про те, хто ж допомагав святому Миколаю. У деяких країнах стверджують, що це був ослик, на якому він подорожував по світу, а от австрійці вважають, що це були чортенята – Крампуси.

 

 

Як стати помічником святого Миколая?
Дуже просто: прийти у дитячий будинок і принести подарунки. Або ж долучитися до різноманітних благодійних акцій, які проводяться в Україні, зробити пожертву чи стати волонтером.

У Львові, ось сюди можна принести дитячий одяг або ж, якщо ви маєте власний бізнес, надати знижку на свої послуги тим, хто купує речі для дітей. Цей проект існує уже шістнадцятий рік поспіль. Також у місті Лева допомогу дітям до свята збирає “Пласт”, який збирається надіслати подарунки до Сколівської школи-інтернату та дитячої психіатричної лікарні у Львові.

У Києві можна приєднатися до благодійного розпродажу брендового одягу, кошти з якого підуть дітям. А у столичній бібліотеці імені П.Тичини збирають подарунки для діток із прифронтових міст.

Якщо поцікавитись, то у кожному місті й селі знайдете такі благодійні акції, до яких ви можете долучитись, аби допомогти дітям із прифронтових міст, сиротам чи переселенцям. Тих, кому ви можете влаштувати свято у цей день, безліч. Стати помічником святого Миколая – найкращий спосіб відзначити цей день.

Рубрика: